Özdemir’in Şiir Kitabına Öz’den Övgü

0
1081

Kartal Belediye Başkanı Dr.Altınok Öz birlikte mesai yaptığı Yılmaz Özdemir’in şiir kitabını çok beğendiğini ve bu birikimli arkadaşımızın Kartal’a ve Ülke Kültürüne hizmet edecek güzellikler yaratacağına inandığını dile getirdi.

BİR PARÇA SÖZ

İnsanlar yerleşik düzene geçtiği günden günümüze kadar yaşadığı olayları yorumlamak için sanatın pek çok dalını olduğu gibi şiiri de bir araç olarak kullanmıştır.

Türk kültüründe önemli bir yeri olan ozanlık geleneği binlerce yıldır nesilden nesile aktarılarak yaşatılmakta ve kültürümüzün önemli bir parçasını oluşturmaktadır.

Şiir yazabilmek için illa da akademik eğitim almak gerekmez. Dede Korkut’tan başlayıp günümüze kadar gelen şairlere bakılacak olursa hayata doğru pencereden bakan, toplumun dertleriyle dertlenen kişiler olduklarını görürüz.

Anadolu insanı yaşadığı sevinçleri, ayrılıkları, acıları, yoksullukları vs. şairler aracılığı ile sonraki kuşaklara aktarmış ve yazdıkları şiirler adeta birer tarihi belge olmuştur.

İşte kitabına görüş yazmaktan gurur duyduğum Yılmaz Özdemir’de tanıdığım günden beri yaşadığı olayları yalın bir dille şiire dönüştürmesini bilen, şiirlerinde akılın ve bilimin öncülüğünü öne çıkaran, zaman zaman taşlama, zaman zaman duygusal dizelerle beğenimizi kazanan yeni kuşak bir şairdir.

Sevgili Yılmaz’a çıktığı bu şiir yolculuğunda başarılar dilerken ‘’Paramparça’’ isimli kitabının bir ilk olacağına ve daha nice kitaplar yazacağına inanıyorum.dedi.

 

28

Erişilen Kişi
8

Etkileşim

Bir Cevap Yazın