MİLLİYETÇİLER DAYANIŞMA PLATFORMU’NDAN KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA DESTEK

0
61

Türkiye, 14 Mayıs’ta 28. Dönem Milletvekili ve Cumhurbaşkanı Seçimi için sandık başına gitti. Adayların yüzde 50 oy oranına ulaşamamasının ardından karar ikinci tura kaldı, 28 Mayıs’ta cumhurbaşkanı seçiminin 2. turu için sandıklar yeniden kurulacak ve pusulada Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Cumhurbaşkanlığı 2.Tur seçimine sayılı günler kala Kılıçdaroğlu’na destek açıklamaları sürüyor.

Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz’ün ardından Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ da Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı mutabakat sonrasında seçimin 2. turunda Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı almıştı.

MİLLİYETÇİLER DAYANIŞMA PLATFORMU’NDAN KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA DESTEK

Zafer Partisi Genel Merkezi’nde Milliyetçiler Dayanışma Platformu ve Ümit Özdağ ortak açıklama yaptı. Platform adına açıklama yapan; Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, Ümit Özdağ ile gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda Kemal Kılıçdaoğlu’nu 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek cumhurbaşkanı 2. tur seçiminde destekleyeceklerini açıkladı.  Okuyan, 1. turda destekledikleri ATA İttifakı’nın adayı Sinan Oğan’ın Cumhur İttifakı’nı desteklemesinden de rahatsız olduklarını vurguladı.

Yaşar Okuyan, 64 ilde ülkücü camianın Salih Dilek gibi önde gelen isimlerini Kılıçdaroğlu için ikna ettiklerini ifade etti. Okuyan; “Bu ikna sürecinin başarılmasında Ümit Özdağ’ın son dönemdeki stratejileri ve politikaları etkili oldu” dedi.

 

Bir Cevap Yazın