Marmaray’da İntihar Girişiminde Bulunan Genç Kızın Cebinden Çıkan Mektup Gündem Oldu

0
131

Dün İstanbul‘un Yenikapı istasyonunda intihar girişiminde bulunan genç kızın cebinden çıkan mektup Türkiye‘de gündem oldu. İsmi açıklanmayan genç kızın, yaşanan pahalılık ve son yaşanan genel seçimlerin ardından yaşadığı umutsuzluğu, mektubunda yazıya döktüğü görülüyor.

Marmaray haberi doğruladı ve sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, “Marmaray Yenikapı istasyonunda yaşanan üzücü bir intihar girişimi nedeniyle Marmaray seferleri tek hattan gecikmeli olarak yapılmaktadır”  ifadelerine yer verildi.

Marmaray raylı sistemlerinde meydana gelen intihar girişiminin ardından genç kızın cebinden bir mektup çıkmıştı.

İntihar girişiminde bulunan genç kızın mektubu şu şekilde:

“Yoruldum 20 yaşındayım. Bütün gençliğimi çaldılar. Demokrasi nedir tadamadım. Atatürk’ü çok özlüyorum. Kılıçdaroglu’nun bu ülkeyi tekrar yaşanabilir bir konuma getirebileceğine inanıyordum. Ama önüne her türlü engeli koyuyorlar. Bir kadın olarak hiçbir zaman özgür hissetmedim. Ailem beni her türlü desteklese de ben özgür hissetmedim. 2 yıldır psikolog ile destek görüyorum. Çocukken de bozuktu. Bu ülkenin insanı yüzünden çocukluğumu yaşayamadım. Gençliğimi yaşayamadım. Bir ders kitabı alıyorum 200 lira. Bir mont alayım diyorum 1000 lira. Markete gideyim diyorum cebimden en az 300 lira gidiyor. Psikoloğa gidiyorum 1000 lira. Psikiyatriste gidiyorum 1000 lira ilaç param. Biraz kendime bakayım diyorum spor parası. Biraz giysi alayım diyorum para. Babam sabah 6’lardan akşam 8’lere kadar çalışıyor yazık değil mi ona. Annem çalışıyor ama aldığı parayı biriktirse ölene kadar bir ev alamaz. Etek giyiyorum erkek kadın demeden herkes bana bakıyor. Ben Atatürk genciyim. Özgürlüğümü bir tek ölüm alır. AKP’ye ve destekleyenlerine hakkımı helal etmiyorum. 20 yaşındayım elimde hiçbir şey yok. Ne bir birikim ne de kültürel anlamda. Ailemden özür diliyorum. Sizi çok seviyorum. Lütfen beni iyi hatırlayın. Benim ideallerimi unutmayın. Sevgilim, lütfen kendine iyi bak, seni seviyorum. Melisa, tek arkadaşım sensin. Seni seviyorum. Beni unutmayın. Ben çok acı çektim.”

 

Bir Cevap Yazın