Mahsur Kalan Kedilere Kartal Belediyesi’nden Yardım Geldi!

0
873

Kartal’da bir iş hanının 3. katında mahsur kalan kedi yavruları, Sonsöz Gazetesi imtiyaz sahibi Cengiz YAPRAK tarafından fark edilerek Kartal Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ile bağlantıya geçildi.
Coronavirüs tedbirleri kapsamında 4 günlük sokağa çıkma yasağı, sokak hayvanlarının yaşadığı zorlukları bir kez daha gündeme getirdi. İstanbul’da pek çok işyerinin kapanmasıyla beraber sokak hayvanlarının aç ve susuz kalması gündeme gelmişti. Ancak pek çok semtte gerek belediyeler, gerekse hayvan severler harekete geçerek toplumsal duyarlılığa yanıt verdiler. Kartal’da da sokak hayvanlarına gerek çarşı merkezinde, gerekse sahil alanlarında sahip çıkılıyor, mama ve su dağıtılıyor.
Yasak kapsamında Kartal merkezde bulunan bir iş hanı kapısının 4 gün kapalı kalacağı düşünülerek anne kedi ve yavrularının aç kalma ihtimaline karşı, Cengiz YAPRAK tarafından harekete geçildi.
Kartal Belediyesi yasakların başlamasına bir gün kala acil olarak arandı. Kedilerin bulunduğu noktaya, Kartal Belediyesi Veteriner İşlerine bağlı görevli tarafından 1 adet mama kabı ve yaş mama bırakıldı. Anne kedi ve yavruları mamayı afiyetle yediler.
Haber: Ayça YILMAZ

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın