Kore Gazisi Burada Yaşıyor!

0
1092

Pendik’te yıllardır emekli maaşıyla sokak hayvanlarını besleyen Necmi AKÇAKAYA küçük bir evin bodrumunda yaşıyor.

Sokaktan geçenlerin takdir ettiği, destek verdiği, kendini sokak hayvanlarına adamış bir hayvansever o…Aynı zamanda Kore gazisi de olan Necmi Akçakaya, çevre sakinlerinin anlatımına göre ne yakınlarından, ne de devletten yardım alıyor.

Kimseden bir şey beklemediğini söyleyen Akçakaya: “Bu ülkede yaşamımızı ATATÜRK’e borçluyuz. O olmasaydı, hiçbirimiz olmazdık. Kimseden beklentim yok. Elimden geldiğince sokak hayvanlarına bakıyorum. Ben böyle mutluyum” dedi.

Çevre sakinlerinin “Biraz kendine de bak” uyarılarına aldırmayan yaşlı Kore gazisi, yıllardır emekli maaşını aldığı gün Pendik’te alt geçitlere sığınan köpeklere et ve kemik aldıktan sonra bodrum kattaki evine geliyor ve bu defa da kedileri besliyor.

Pendik Kaymakamlık binasının karşısındaki bir kafenin bodrumunda yaşayan ve evin bahçesine sığınan kedileri ve yere inen kuşları da besleyen Necmi AKÇAKAYA, günümüzün çıkarcı dünyasına tek başına meydan okuyan bir Don Kişot adeta. Tavşantepe Metrosu’na inip çıkan Pendikli vatandaşların aşina olduğu Kore gazisi, onurlu duruşuyla da gerçek bir yaşam savaşı veriyor.

Haber: Ayça YILMAZ

 

 

 

Bir Cevap Yazın