Kemal KILIÇDAROĞLU’ndan Muharrem İNCE’ye Kaset İddialarıyla İlgili Destek Geldi: Şantajcılara Lanet Olsun!

0
133
Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Muharrem İnce hakkındaki kaset iddialarına sert tepki: Şantajcılara, montajcılara lanet olsun
Memleket Partisi lideri Muharrem İnce hakkında çıkan kaset iddialarına bir yorum da Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal KIlıçdaroğlu’ndan geldi. Bu operasyoncuların Türkiye gündeminden çıkarılması gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Bu montajlarla uğraşanları çöpe atmamız lazım. Şantajcılara, montajcılara lanet olsun. Hepsi istihbarat örgütlerinin eline düşmüşler, canları cehenneme” dedi.

Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce hakkında sosyal medyada kaset iddiaları dolaşmaya başladı. İnce, söz konusu paylaşımlara ilişkin ateş püskürdü.
İnce Twitter’dan yaptığı açıklamada, “45 gündür sahte dekontlarla, sahte belgelerle, sahte videolarla iftira atan ve algı operasyonu yapan FETÖ’cülere karşı bu ülkenin gazetecileri neredesiniz? Savcıları neredesiniz? Bu aşağılık teröristlerin kumpaslarından medet umanlar, bunları yayanlar, bunlara inananlar; kumpas davaları döneminde yaşananları hatırlamıyor musunuz? Bu aşağılık teröristlerle ömrümün sonuna kadar mücadele edeceğim” dedi.

Söz konusu iddialarla ilgili bir yorum Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal KIlıçdaroğlu’ndan geldi. Gazeteci Candaş Tolga Işık, Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü belirterek yaptığı açıklamayı paylaştı.

Candaş Tolga Işık paylaşımında şunları söyledi: “Az önce CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile konuştum. İlk kez bu kadar sinirli olduğuna tanıklık ediyorum. Muharrem İnce’ye yönelik iddialara, ‘Bu operasyoncu pislikleri Türkiye gündeminden çıkartmalıyız. Bu montajlarla uğraşanları çöpe atmamız lazım. Şantajcılara, montajcılara lanet olsun. Hepsi istihbarat örgütlerinin eline düşmüşler, canları cehenneme’ dedi.”

Kılıçdaroğlu'ndan Muharrem İnce hakkındaki kaset iddialarına sert tepki: Şantajcılara, montajcılara lanet olsun

CHP’ Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Muharrem İnce’nin geçirdiği rahatsızlık ve özel hayatıyla ilgili iddialara ilişkin konuştu.

Sözcü‘den İsmail Saymaz‘ın haberine göre Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

Bugün rahatsızlığını duyduğum andan itibaren kendisine ulaşmaya çalışıyordum ancak ulaşamıyordum, sonunda ulaşabildim. Kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum.

Bunu yapanlar operasyoncudur, şantajcıdır, montajcı pisliklerdir. Bunları siyasetten de toplumdan da söküp atmak gerekir.

Çünkü bunlar yabancı istihbaratçıların eline düşmüş zavallı kimselerdir. Buradan net söylemek istiyorum ki Halil İbrahim soframız ona hep açıktır.

Gelmek istiyorsa otursun soframıza değişimi birlikte getirelim. Bu pislikleri birlikte temizleyelim siyasetin içinden…

Bir Cevap Yazın