Kemal KILIÇDAROĞLU ve Vecdet ÖZ, Türkiye’nin Kader Seçimine Günler Kala Görüştü! Vecdet ÖZ, Cumhurbaşkanlığında KILIÇDAROĞLU’nu…

0
106

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal KILIÇDAROĞLU ve dağılan ATA İttifakı bileşenlerinden Adalet Partisi genel başkanı Dr. Vecdet ÖZ buluştu. Toplantıya Turan Hareketi Partisi genel başkanı da katıldı. Vecdet ÖZ, 2.Tur’da Kemal KILIÇDAROĞLU‘nu destekleyeceklerini açıkladı.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Partisi Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Kılıçdaroğlu’nu Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz karşıladı.

Görüşme sonrası Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz açıklama yaptı.

İlk sözü alan Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

-Türkiye’nin içinde bulunduğu şartlar malum. Bir var olma ve yok olma mücadelesi veriyoruz. Türkiye aydınlığa çıkacak ya da karanlığa sürüklenecek.

-Türkiye’yi aydınlığa çıkarmalıyız. Kucaklaşan, birbirinin görüşüne saygı duyan Bir Türkiye hepimizin temel hedefi. 

-Artık bu bir referanduma dönüşmüş durumda. Artık bu yapının değişmesi lazım. Yargı bağımsızlığının, düşünce özgürlüğünün gelmesi lazım.

-Bütün vatandaşlarımı oy kullanmaya, Türkiye’nin kaderini değiştirmeye çağırıyorum.

“ASLA TESLİM ETMEYECEĞİZ”

Daha sonra konuşan Vecdet Öz’ün açıklamaları ise şöyle oldu:

-Zafer Partisi ile Ata İttifakı’nı kurmuştuk. Ata İttifakı maçın ilk yarısında görevini yaptı. Atatürk çizgisinde bir hareketti. Bunun mimarı Ümit Özdağ ve ikimizdik. İsim babası da bendim. 

-Sinan Oğan Bey’i cumhurbaşkanı adayı olarak birlikte teklif ettik, yüzde 5’te kaldı. Partilerimiz de baraj altı kaldı.

-Demokrasinin devam etmesi için biz de kararımızı verdik. Kılıçdaroğlu’nun şahsına destek kararı çıktı. Bu karar oy birliği ile çıktı.

-Bizler Atatürkçü ve Türk milliyetçisiyiz. Bu ülkeyi ‘Keşke Yunan kazansaydı’ diyenlere asla teslim etmeyeceğiz.

Bir Cevap Yazın