Kemal KILIÇDAROĞLU, İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Onursal ADIGÜZEL’i Görevden Aldı!

0
117

CHP Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel 14 Mayıs seçimlerinin ardından Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kararıyla görevden alındı. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Adıgüzel, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim sürecine zarar vermemek adına 2018 yılından bu yana sürdürdüğüm görevimden ayrılıyorum” ifadelerini yazdı.

2018’de Adil Seçim Platformu’nun CHP temsilcisiydi

BBC Türkçe’de yer alan habere göre Kılıçdaroğlu, Adıgüzel’i seçim sürecini yönetemediği gerekçesi ile görevden aldı. 24 Haziran 2018 Türkiye Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri sırasında Onursal Adıgüzel, sandık başı verilerini paylaşan Anadolu Ajansı’na alternatif olarak sivil toplum örgütleri ile birlikte oluşturulan Adil Seçim Platformu’nun CHP temsilcisiydi. Seçim gecesi verileri paylaşamayan Adil Seçim Platformu, seçmenlerin beklentilerini karşılayamadıklarını açıklayarak özür dilemişti.

Kılıçdaroğlu’nun Adıgüzel’i görevden alma gerekçesinin seçim akşamı sandıkların açılmasıyla veri akışının yönetilememesinin olduğu öğrenildi.

CHP’li Adıgüzel yaklaşık 8 yıldır CHP’de seçim güvenliği konusunda yürütülen çalışmalardan sorumluydu.

Adıgüzel kararın ardından sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Kamuoyunda oluşan olumsuz kanaat nedeniyle, seçim akşamı sistemlerimiz çalışmasına ve hiçbir teknik aksaklık yaşanmamasına rağmen, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim sürecine zarar vermemek adına 2018 yılından bu yana sürdürdüğüm görevimden ayrılıyorum” dedi ve şu metni paylaştı: “13. Cumhurbaşkanı Adayımız ve birlikte yürümekten onur duyduğum Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim sürecine zarar vermemek adına 2018 yılından bu yana sürdürmekte olduğum, Cumhuriyet Halk Partisi Bilgi ve İletişim Teknolojileri’nden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevimden, kamuoyunda oluşan olumsuz kanaat nedeniyle, seçim akşamı sistemlerimiz çalışmasına ve hiçbir teknik aksaklık yaşanmamasına rağmen ayrılıyorum.“

Bir Cevap Yazın