Katar ABD’de Kimle Anlaştı

KATAR ABD’DE KİMİNLE ANLAŞTI ? Bazı Arap ülkelerinin 'teröre destek verdiği' suçlamasını yönelttiği Katar, terörle mücadele çabalarını denetlemesi için eski ABD Adalet Bakanı John Ashcroft'un hukuk firmasıyla anlaştı.

0
2031

KATAR ABD’DE KİMLE ANLAŞTI ?

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn, kendi ülkelerinin hava sahasını Katar’a kapatarak, Katarlı diplomatların ve gazetecilerin 48 saat içinde ülkelerinden ayrılmasını istemişti. Bu olayla geçen hafta başlayan Katar krizi, karşılıklı yapılan açıklamalarla, gerginliğin yükselmesi ve savaş tehditleriyle devam ediyor. Katar’a uygulanan diplomatik ablukaya Maldivler, Libya’daki Tobruk hükümeti, Moritanya ve Komor Adaları da katıldı. Ürdün ise salı akşamı Katar ile diplomatik ilişkilerinin seviyesini düşürdüğünü ve merkezi Katar’da bulunan El-Cezire televizyonunun yerel ofisini kapattığını duyurmuştu.

Bu arada Katar Terör destekçisi açıklamalarına karşı bir çalışma başlattı. Amerika eski adalet bakanı John Ashcroft’un hukuk şirketiyle anlaştı. Anlaşma çerçevesinde hukuk şirketi bir rapor hazırlayacak. Ayrıca Katar’a önerilerde de bulunacak.  Anlaşma çerçevesinde hukuk şirketi medya ve ABD siyasi kurumlarında lobi faaliyetlerinde bulunacak.

Bir Cevap Yazın