Kartal Belediye Meclisinde İnfial: CHP’li Aydın, Apo’nun heykelini dikeceğini söyleyen Demirtaş’ı suçsuz ilan etti.

0
1536

Kartal Belediyesi Meclis Toplantısında Belediye Başkan Yardımcısı İmam AYDIN’ın konuşması Kartal kamuoyunda infial yarattı. Aydın konuşmasında Terör Propagandası yapmak sucundan cezaevinde olan Selahattin Demirtaş’ı suçsuz ve günahsız ilan etti. Konuşmasının devamında Ak Parti temsilcilerini Kürt düşmanı olarak da yaftalayan Aydın’ın bu çıkışı kamuoyunda da tepki ile karşılandı.

Buradan hareketle biz de Sayın AYDIN’a soruyoruz.
1) İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, terör propagandası yapmak suçundan Selahattin Demirtaş’a verdiği ceza suç kapsamında değil midir?
2) ‘’Biz daha Başkan Apo’nun heykelini dikeceğiz heykelini’’ diyen Demirtaş günahsız mıdır?
3) Bu söyleminiz, Türkiye’nin her yerinde HDP ile ittifak yaptığı suçlamalarına maruz kalan Kılıçtaroğlu yönetimini zor durumda bırakmıyor mu?
4) Yoksa bu konuşma 31 Mart seçimlerindeki gizli ittifaka bir teşekkür müdür?
5) Bu seçimlerde verilen desteğe suçsuz Selahattin, günahsız Demirtaş diyerek teşekkür ediyorsanız, bir sonraki seçimlerde teşekkür olarak suçsuz ve günahsız Demirtaş’la birlikte Neyzen Teyfik Anıtının yanına Apo’nun heykelini mi dikeceksiniz?

Konunun takipçisi olacağımızı Atatürk’ün partisinden Kartal Belediyesine Başkan yardımcısı olanlara, Belediye Meclisi Kürsüsünden terör propagandası yapmaya izin vermeyeceğimi ilan ediyoruz.

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı CHP’li İmam AYDIN’ın konuşmasının detaylarını videodan izleyebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın