Kadıköy Belediyesi işçileri belediye binasına grev kararını astı

0
1131

DİSK’e bağlı Genel-İş’e üye işçiler, Kadıköy Belediyesi’yle yapılan toplu iş sözleşmesi (TİS) görüşmelerinin olumsuz sonuçlanması üzerine iş yerine grev kararı astı.

Genel-İş Sendikası ile Kadıköy Belediyesi arasında 6 aydır süren toplu sözleşme görüşmelerinden sonuç alınamaması üzerine, işçiler belediye binasına grev kararını astı.

“Her şey çok güzel olacak” pankartı arkasında toplanan yüzlerce işçi, hep bir ağızdan “İşçiyiz, haklıyız, kazanacağız”, “Yaşasın sınıf dayanışması”, “Sözleşme hakkımız, grev silahımız”, “Sözleşme hakkımız söke söke alırız”, “İnsanca çalışmak istiyoruz”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam”, “Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiçbirimiz” sloganlarını attı. Halaylar çeken işçiler, alkış ve ıslıklarla tepkilerini sürdürdü.

Genel-İş Anadolu Yakası 1 Nolu Şube Başkanı Ahmet Arıkan yaptığı açıklamada, işçilerin en önemli taleplerini, “çalışma süresinin haftalık 40 saat ile sınırlandırılması ve asgari ücret farkının ücretlerine yansıtılması” olarak sıraladı.

Müzakerelerin sürdüğünü kaydeden Arıkan, sonuç alınamaması halinde işçilerin 28 Mayıs’ta greve gideceklerini söyledi.

Bir Cevap Yazın