İtalya’da Kaybolan Helikopterin Enkazına Ulaşıldı

0
208

İtalya’nın Lucca kentinden Treviso’ya gitmek üzere kalkış yapan helikopter radardan çıkarak kaybolmuştu. Bugün itibariyle, Eczacıbaşı Holding Tüketim Ürünleri’nde görevli 4 Türk vatandaşının da aralarında olduğu 7 kişinin cesedinin bulunduğu bildirildi.

Arama-kurtarma çalışmalarının üçüncü gününde, bölgede yürüyüş yapan bir dağcının bazı yanmış ağaç ve metal kalıntıları gördü ve resimlerini çekerek ilgili birimlere iletti. Ardından İtalyan Hava Kuvvetleri’ne ait ekipler bölgeye iniş yaptı ve Toskana ile Emilia-Romagna bölgeleri arasındaki Apenin Dağları Cusna mevkiinde 1922 metre rakımda helikopterin enkazına ve 7 kişinin cansız bedenine ulaştı.

Eczacıbaşı Holding’e bağlı Altınova’daki İpek Kâğıt Fabrikası Müdürü Arif Cez, Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Manisa Yatırım Projeleri Müdürü Serhat Kenar, Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Şirketi Fabrikaları Direktörü Altuğ Erbil ve Yatırım Projeleri Müdürü İlker Uçak ile birlikte 1 İtalyan pilot ve 2 Lübnan vatandaşı bulunuyordu.

Öte yandan Eczacıbaşı Topluluğu bir başsağlığı mesajı yayınlayarak üzüntüsünü paylaştı:

“İtalya’da kalkışından kısa bir süre sonra radardan kaybolan ve üç gündür arama çalışmaları süren helikopterden maalesef acı haber geldi. Hayatlarını kaybeden arkadaşlarımıza, helikopter pilotuna ve diğer yolculara Allah’tan rahmet, tüm yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz.”

Fotoğrafı Aç

Bir Cevap Yazın