Göçmen Tartışması Düelloya Dönüştü

0
159

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında, göçmen sorunu üzerinden başlayan tartışma düelloya dönüştü.

Dün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’la ilgili bir televizyon kanalında sert açıklamalarda bulunmuş, ardından Özdağ bir açıklama yaparak bugün İçişleri Bakanlığına tek başına ve silahsız geleceğini söyleyerek Soylu’yu düelloya davet etmişti.

Gelişmeler:

Sessiz İstila kısa filminin yapımcısı Hande Karacasu, 3 Mayıs’ta Sakarya’da gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılmıştı. 2,2 milyondan fazla izlenen film, Twitter’da göç ve göçmen karşıtlığı gibi konularda tartışmalara yol açmıştı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ bu filmin çekilmesini kendisinin talep ettiğini belirterek, filmin halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmediğini belirtmişti.

Fragmanı Twitter üzerinden yayınlanan ve ardından YouTube’a yüklenen filmde, 2043 yılında Suriyelilerin Türkiye’de yönetimde ve sosyal hayatta hakim bir konuma geldiği, Türklerin ise iş bulamadığı ve Türkçe konuşamadığı bir senaryo gösteriliyor.

Tartışma Soylu’nun TGRT Haber’de katıldığı programda Özdağ hakkında söylediği ifadelerle başlamış, Özdağ’ın “Sessiz İstila” isimli filmi hakkında söylediği “Ben finanse ettim” sözlerinin hatırlatıldığı Soylu, bunun bir “Soros taktiği” olduğunu söylemişti.

Macaristan doğumlu Yahudi asıllı Amerikalı iş adamı George Soros‘un kurucusu olduğu Açık Toplum Vakfı, birçok kurum ve kuruluşa sağladıkları finansmanlarla biliniyor.

Soylu’nun sözlerinin ardından Özdağ yayına bir cevap göndermişti. Ancak Soylu, bu mesajın okunmasını kabul etmeyerek “Hiç adam yerine koymam. Kabul etmem; bunun söylerseniz toplantıyı terk ederim. Ben bu adamı adam yerine ve insan yerine koymam. Bu hayvandan aşağı bir adamdır” demişti. Sözlerini sürdüren Soylu, Özdağ hakkında, “Kendisi adam yerine girmeye çalışıyor. Soros çocuğudur ve operasyon çocuğudur. İstihbarat elemanı olduğu apaçık bellidir” ifadelerini kullanmıştı.

Bunun üzerine İstanbul milletvekili Ümit Özdağ ise Twitter hesabından bir mesaj paylaşarak, yarın İçişleri Bakanlığı önüne gideceğini açıklamıştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya adıyla hitap eden Özdağ, saat 11.00’de yapacağı ziyarette “tek başına ve silahsız” olacağını söyleyerek “Zerre kadar cesaretin varsa beni şerefli Türk Polisinin arkasına saklanmadan bakanlık kapısında bekle” demişti.

Bugün Yaşananlar:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Ümit Özdağ’a “Ben bu adamı adam yerine ve insan yerine koymam. Bu hayvandan aşağı bir adamdır” sözleri sonrası Özdağ açıklama yapmıştı. Özdağ, Süleyman Soylu’ya “Yarın saat 11.00’de tek başıma ve silahsız İçişleri Bakanlığı önünde olacağım. Erkeksen orada bekle”‘  diyerek bakanlık önüne gideceğini duyurmuştu.

Özdağ, partisinin genel merkez binası önünden aracı ve koruma polisiyle bakanlık önüne gitti ancak içeri alınmadı. Polis Özdağ’ın girişini engellerken, bakanlık binasına yaklaşık 100 metre mesafede arbede yaşandı. TBMM önünden bakanlık binasına yürüyüşü engellenen Ümit Özdağ yaptığı açıklamada, “Ben geliyorum hadi Süleyman kapının önüne çık korkak herif” dedi.

Özdağ’ın açıklamaları şöyle:

“Burası dünyanın lunaparkı değil. Her ipini koparan Türkiye’ye gelemez. Zafer Partisine karşı bir komploya imza atıyorsun. 6-7 ilde nasıl olay çıkartacağını biliyorum senin. Polis arkadaşlarının arkasına saklanma bunlar Türk milletinin çocukları bunların çoğu benim öğrencim sen don lastiği satarken ben akademide ders veriyordum.
Ya sen özür dilersin milletin önünde, ya da bu kavga sonuna kadar devam eder. Soylu’nun liderliğinde Zafer Partisi’ne karşı komplo kuruldu. Genel merkezimize ziyarete gelen bir polis memuru bana bilgi verdi. Komploda kimlerin görev alacağını öğrendim ve teyit ettim. Zafer Partisi gibi görünen hesaplar üzerinden farklı illerde karışıklık düzenleyip bizi psikolojik baskı altına almak istiyorlar, tuzağa düşmeyiz.
Ben TBMM üyesiyim, bir partinin milletvekiliyim. İçişleri Bakanlığı buradan 100 metre ileride. İçişleri Bakanlığı önüne gidemeyeceğimi söylüyorsunuz. Soylu sen Karadeniz uşağısın, Oflu’yum diyorsun. Sen korktun kardeşim, sen Oflu değil koflusun. 6-7 ilde nasıl olay çıkartacağını biliyorum senin. Bu iş ikimizden biri ölene kadar devam edecek. Süleyman Soylu, sen bu bakanlık görevin bitince tutuklanacaksın. Bunu en iyi sen biliyorsun.”

 

 

Haber: Ayça Yılmaz

Bir Cevap Yazın