Eski MHP’li Yönetici Ferhat ÖZCAN, Ankara’da Uğradığı Silahlı Saldırıda Hayatını Kaybetti

0
198

MHP’nin Eski Ankara İl Yöneticisi Ferhat ÖZCAN, Pursaklar’da uğradığı silahlı saldırı neticesinde hayatını kaybetti.

30 Aralık’ta Ankara Çankaya’da gerçekleştirilen Sinan Ateş cinayetinin ardından seçime günler kala eski MHP’li Ferhat Özcan da suikasta uğradı.

MHP Ankara Eski İl Yöneticisi Ferhat Özcan, Pursaklar’da uğradığı silahlı saldırı sonrası hayatını kaybetti. Özcan, işyerinde uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti. İddiaya göre Ferhat Özcan, MHP Pursaklar İlçe Başkanı Mehmet Ersin Ekinci tarafından vuruldu. Cinayet şüphelisi olarak MHP Pursaklar İlçe Başkanı Mehmet Ersin Ekinci gözaltına alındı.

Olayla ilgili polis soruşturması sürerken; İddialara göre ikili arasında husumet olduğu ve Ekinci ile kendisine ait işyerine İYİ Parti afişi asan Özcan‘ın tartışma yaşaması üzerine silahlı saldırının gerçekleştiği belirtildi. Özcan‘ın cenazesi memleketi Çankırı’ya defnedildi.

Gözaltına alınan Mehmet Ersin Ekinci ve öldürülen Ferhat Özcan

SİNAN ATEŞ’İ PAYLAŞMIŞTI

Ankara’da 30 Aralık 2022 tarihinde eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş de uğradığı silahlı saldırıyla öldürülmüştü. Özcan’ın sosyal medya hesaplarında Sinan Ateş’i de paylaştığı görüldü.


İYİ Parti Ankara İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Ferhat Özcan’ın İYİ Parti afişi astığı için öldürüldüğü iddiası doğru değildir. Olayın partimizle herhangi bir ilgisi yoktur. Hiçbir şey, insan hayatından daha önemli olamaz. Saldırıda hayatını kaybeden Ferhat Özcan’a Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz” açıklamasına yer verildi.

 

Bir Cevap Yazın