En İyi Çıkış Yapan Siyasetçi, ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı SİNAN OĞAN 2. Tur İçin Odak Noktası Olabilir

0
160

14 Kasım Genel Seçimlerinde Cumhurbaşkanı Adayı olan beklenenin üzerinde oy alan Sinan OĞAN, 2 Tur için vereceği mesajlar siyasetin yönünü belirleyebilir.

Sinan OĞAN’ın OĞAN aldığı % 5 civarındaki oy, Millet İttifakı’nı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı devirmek için ihtiyaç duyduğu oy oranına tekabül ediyor.

Sinan Oğan yaptığı son açıklamada, “Seçim ikinci tura kalmıştı zaten. Biz aslında seçim ilk başladığında o zaman dedik ki seçim ikinci tura kalacak. Çünkü sahayı doğru okumak lazım” dedi. 

ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, “Biz istediğimiz bütün hedeflere vardık. Bundan sonra biz Türkiye’nin bir krize ve siyasi çalkantıya girmemesi için bütün sorumluluğu üstleneceğiz ve alacağız” dedi.

ATA İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, yurt dışından getirilen oyların sayımının devam ettiği Ankara Ticaret Odası Congresium önünde açıklamada bulundu. Oğan, şunları söyledi: ” Seçim ikinci tura kalmıştı zaten. Biz aslında seçim ilk başladığında o zaman dedik ki; ‘seçim ikinci tura kalacak.’ Çünkü sahayı doğru okumak lazım. Biz ilk günden beri sahayı doğru okuyoruz. Okuduğumuz saha tıpa tıp gerçekleşti. Biz yüzde 11-12 oy bekliyorduk. O oyu aldığımızı da düşünüyoruz. Birtakım sandıklarda yüzde 2’lik bir erozyonumuz oldu. Son 3 gün Muharrem İnce’den boşalan kitle bize saldırdı. Seçim günü söylenti çıkardılar. Okullara pankartlar astılar ‘Sinan Oğan çekildi’ diye. Her türlü pis oyunu oynadılar; ama buna rağmen biz hedefimizden geri durmadık.

Biz ne demiştik; ‘Türk milliyetçileri bu seçimin tam göbeğinde olacak’ demiştik. Biz ‘HDPve HÜDA PAR bu seçimde kilit olamayacak’ demiştik. ‘Biz bu seçimin belirleyeni olacağız’ demiştik. Biz istediğimiz bütün hedeflere vardık. Bundan sonra biz Türkiye’nin bir krize ve siyasi çalkantıya girmemesi için bütün sorumluluğu üstleneceğiz ve alacağız” dedi.

Sinan Oğan, gazetecilerin ‘ikinci turda kimi destekleyeceksiniz?’ sorusuna şöyle cevap verdi: “İstişare yapacağız. Ben bugün hem ATA İttifakının bileşenlerini toplantıya davet ettim, hem de beraber yürüdüğüm kendi yol arkadaşlarımı davet ettim. Ortak bir istişare toplantısı yapacağız. En kısa sürede bir neticeye varacağız. Bu netice Sinan Oğan’ın kararı olmayacak, ortak aklın kararı olacak.”

 

 

Kaynak:DHA

Bir Cevap Yazın