Diyarbakır-Lice’deki Çatışmada İki Asker Şehit Oldu

0
357
Diyarbakır’ın Lice ilçesinde yürütülen Eren Abluka-18 Operasyonu’nda dün teröristlerle çıkan silahlı çatışmada 2 asker şehit oldu.
Şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Oğuzhan Arduç’un 1.5 ay önce evlendiği, Uzman Çavuş Turgut İçen’in de evli ve 3 çocuk babası olduğu öğrenildi.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklama şu şekilde: “Diyarbakır-Lice ilçesi Göçer Mahallesi kırsalında, 22 Haziran 2022 Çarşamba günü, Lice Jandarma Komando Alay Komutanlığı unsurlarınca icra edilen Eren Abluka-18 (Şehit Jandarma Onbaşı Doğan Dağcı) Operasyonu‘nda teröristler ile yaşanan silahlı çatışma esnasında, Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Oğuzhan Arduç, Jandarma Uzman Çavuş Turgut İçen ve Jandarma Uzman Onbaşı Mustafa Can Akdoğan yaralanmıştır. Yaralılardan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Oğuzhan Arduç sevk edildiği Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde, Jandarma Uzman Çavuş Turgut İçen sevk edildiği Dağkapı Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı, yaralı personelimize ise acil şifalar diliyoruz.”

İzmir’deki ailesine acı haberi ulaşan 30 yaşındaki 9 yıllık personel Jandarma Uzman Çavuş Turgut İçen evli ve 3 çocuk babasıydı.

Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Oğuzhan Arduç ise 29 yaşındaydı ve 8 ay önce evlenmişti. Acı haber, şehidin Eskişehir’de yaşayan ailesine verildi. Şehidin yaşadığı ev ve sokak Türk bayraklarıyla donatıldı.

Bir Cevap Yazın