DEVLET DENİLEN ŞEY MUKTEDİR BİR GÜÇTÜR YA DA HİÇTİR, BİRAZ DEVLET OLUNMAZ.!

0
117
Rahmetli Süleyman Demirel’in Başbakanlığı döneminde bir sözü vardı, “Fırat’ın kıyısında bir kuzu kaybolsa, gelin bunun hesabını bana sorun..”
Çok doğru bir söz..
Hiç kimse kıvırmasın ve olanları yine biryerlere havale ederek utanmadan bir mağduriyet daha üretmeye çalışmasın. Bu millet evlatlarını da namusunu da iktidara ve kadrolarına teslim etti, hesabı da elbet iktidar verecektir.
KPSS sorularının geçmişte olduğu gibi yine el altından verilmiş olması ÖSYM ile sınırlı bir hadise değildir ve bu olay öyle sıradan bir skandal da değildir!
AKP’nin yıllarca devlete taşıdığı ve derin tahribata neden olan kanserli hücrelerin bitmek bilmeyen hileli kadrolaşması ve danışıklı güç devşirme faaliyeti hız kesmeden devam etmektedir.
Bakmayın siz iktidarın işin üzerine gidiyoruz tiyatrosuna ve sonuç çıkmayacak operasyonlarına!
Hepsi danışıklı birer dövüş ve kayıkçı kavgasıdır. Ortaya çıkarsa bir adım geriye lakin ortam yatışınca hep ileriye giden bir operasyonun içindeyiz..
Bu hadisenin faili ve yol vereni bizzatı iktidardır.
Hak etmediği halde 20 yılda ÖSYM ve YÖK tarafından kimlere hangi diplomaların, hangi ünvanların ve akademik kadroların peşkeş çekildiği kurulacak bir meclis araştırma komisyonu tarafından geriye doğru kapsamlı olarak soruşturulmalıdır.
Yapılmış olan KPSS’nin iptal edilme işlemi biran evvel gerçekleştirilmeli ve sınav tarafsız bir komisyonca hazırlanacak sorularla güvenilir bir şekilde yenilenmelidir.
Dr. Vecdet Öz

Bir Cevap Yazın