Cumhurbaşkanı Adayı Kemal KILIÇDAROĞLU, Zafer Partisi Lideri Ümit ÖZDAĞ İle Görüştü

0
78
Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ‘ı ziyaret etti. Kılıçdaroğlu ve Özdağ görüşme sonrası açıklama yaptı.”Lütfedip kabul ettiler, güzel ve verimli bir toplantı gerçekleştirdik” diyen Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin sorunlarını, dünya sorunlarını bir anlamda masaya yatırdık” ifadelerini kullandı.

Basına kapalı yaklaşık 1,5 saat süren görüşmenin ardından Kılıçdaroğlu ve Özdağ, basın mensuplarına açıklama yaptı. CHP lideri ve cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ toplantının ardından açıklama yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu, güzel ve verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirterek, “Türkiye’nin sorunlarını, dünya sorunlarını bir anlamda masaya yatırdık, değerlendirmelerde bulunduk. Aynı zamanda Sayın Genel Başkan’ı, Millet İttifakı’nın liderlerinin görüşleri, yaptığımız çalışmalar, ortak mutabakat metni konusundaki düşüncelerimiz, anayasa değişikliğiyle ilgili düşüncelerimiz, bazı sorular da sordu Genel Başkan, konularında olabildiğince ayrıntılı şekilde bilgilendirdim. Bu çerçevede Sayın Genel Başkan arkadaşlarıyla görüşecek. Kendi düşüncelerimizi bütün ayrıntılarıyla Sayın Genel Başkan’a aktardım” dedi.

Ümit Özdağ yaptığı açıklamada, “Bazı sorularımız vardı, onları sorduk. Ayrıntılı olarak cevaplar aldık ve aldığımız cevap çerçevesinde biz de yetkili kurullarımızla değerlendirmeler yapacağız. Tabii Ata İttifakı’nı oluşturan diğer siyasi partilerin genel başkanlarıyla ve Sayın Sinan Oğan’la da bu toplantıdan önce değerlendirme yapmıştık, sonrasında tekrar yine değerlendirme yapacağız ve kısa zaman içerisinde Türk kamuoyuyla görüşlerimizi paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

 

Bir Cevap Yazın