Cami Açılışında Konuşan ERDOĞAN’ın CHP’yi Diyaneti Kapatmakla Suçlamasına, Kemal KILIÇDAROĞLU’ndan Yanıt Geldi

0
167

Erdoğan: “Muhalefet “Gelince Diyanet’i kaldıracağız” diyor, yuh yetmez, 14 Mayıs’ta onları siyasi mevta haline getireceğiz.”

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhalefetin iktidara geldiğinde Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kaldıracağına ilişkin bir vaadi olduğunu iddia etti. Erdoğan, konuştuğu kişilerin “yuh” seslerine “Yuh yetmez, 14 Mayıs’ta onları siyasi mevta haline getireceğiz” dedi.

Erdoğan, restorasyonu tamamlanan Sultanahmet Camii’nin açılış töreninde konuştu.

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, “Bayram namazını Ayasofya Camii’nde kılmıştık. Uzun bir mahzunluk döneminden sonra tekrar ibadete açmıştık. Bugün restorasyonun bitiminin ardından da cuma namazını Sultanahmet Camii’nde eda ettik. Sultanahmet Camii İstanbul’un en önemli sembollerinden biridir. Hatta belki de ilkidir. Burası kelimenin tam anlamıyla bir külliyedir. Ata yadigarı eserleri korumak bizim en önemli görevimizdir. Muhalefet ne diyor gelince Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kaldıracaklarmış. (Yuh sesleri üzerine) Yuh yetmez. Bunlar seçimlerde siyasi mevta olacak. Terör örgütüyle olanlardan başka bir şey beklenir mi? Onun için 14 Mayıs bunların sonu olmalı” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: “Diyanet’i kuran CHP; hiç kimsenin kapatmaya gücü yetmez.”

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kapatacaklar” iddiasına, “Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kuran Cumhuriyet Halk Partisi. Hiç kimsenin de gücü Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kapatmaya yetmez” diye tepki gösterdi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Adıyaman’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Millet İttifakı’na yönelik “Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kapatacaklar” iddiasına yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, “Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kuran Cumhuriyet Halk Partisi. Hiç kimsenin de gücü Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kapatmaya yetmez” dedi.

Kaynak: T24

 

Bir Cevap Yazın