BTP Genel Başkanı HÜSEYİN BAŞ, Seçimlerden Çekilerek KEMAL KILIÇDAROĞLU’na Destek Vereceklerini Açıkladı

0
151

BTP Genel Başkanı Hüseyin BAŞ: “Seçime Girmeyeceğiz, Kemal Kılıçdaroğlu’nu Destekleyeceğiz.”

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, TV100 Ana Haber’de Ece Üner’e “Biz BTP olarak bu seçime katılmama kararı aldık. Listelerimizi geri çekeceğiz. Muhalefet bloğuna, meclis aritmetiğinde üstün bir vekil ortalaması yakalaması şansı bırakmak istiyoruz. Bunu bir sorumluluk olarak görüyoruz. BTP, önümüzdeki seçimlerde Kılıçdaroğlu’nu destekleyecek,” açıklamasında bulundu.

BTP, diğer partiler gibi milletvekili aday listelerini dün Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) sunmuştu.

Millet ittifakına katılmak isteyen fakat reddedilen BTP’nin lideri, “Gençleri iyi tanıyın, kafalarına bir şey koyduklarında yaparlar. Biz yine de iktidarın seçimi kazanamaması için elimizden geleni yapacağız,” demişti.

Hüseyin Baş, dün sosyal medyadan “Fedakarlık gerekiyordu, yaptık…” şeklinde paylaşım yaptı.

Hüseyin BAŞ Kimdir?

Hüseyin Baş (d. 25 Nisan 1991; TrabzonTürkiye), Türk siyasetçi ve şu anki Bağımsız Türkiye Partisi genel başkanıdır. Aynı zamanda eski siyasetçi Haydar Baş‘ın oğludur.Hüseyin Baş, 25 Nisan 1991 tarihinde Trabzon‘da doğdu. İlkokulu ve ortaokulu Trabzon‘da, liseyi İstanbul‘da okudu. 2014 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Siyasi kariyerine Bağımsız Türkiye Partisi gençlik kollarına girerek başladı. BTP İstanbul il başkan yardımcılığı ve genel başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Babası Haydar Baş 14 Nisan 2020 tarihinde ölünce 22 Nisan’da parti genel başkanı olarak seçildi. 18 Ekim 2020 tarihinde yapılan BTP 5. Olağanüstü Kongresi’nde yeniden parti genel başkanı seçildi.

 

Bir Cevap Yazın