BEKİR BOZDAĞ, Yargıdan Birinin İmralı’ya Gönderilmesiyle İlgili MERAL AKŞENER’e Yanıt Verdi

0
104

Bozdağ’dan Akşener’in İmralı iddiasına yanıt: Yalan söylüyorlar

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İYİ Parti lideri Meral Akşener‘in “İmralı” iddiasına yanıt verdi. Bozdağ, “Orada bir sürü teknik anlamda sorun oluyor. Oraya teknik ekip gidiyor. Bunun Öcalan ile hiç alakası yok” dedi.

İYİ Parti lideri Meral Akşener geçen günlerde, katıldığı canlı yayında, PKK lideri Abdullah Öcalan’la görüşülmesi için İmralı’ya heyet gönderildiği iddialarıyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

Akşener, “Daha yeni İmralı’ya adam gönderdiler, yardım istediler. Kimin gönderildiğini biliyorum. Siyasetçi olsa adını hemen söylerim. Yargıdan birini gönderdiler” demişti.

CNN Türk yayınında iddiaya yanıt veren Bekir Bozdağ şunları söyledi:

“Yalan söylüyorlar. Ellerinde belge var dedikleri kısımlar oraya zaman zaman teknik heyetler gider. Böyle bir görevlendirme ile ilgili yapılan çalışmaları çarpıtıyorlar. Öcalan ile alakası olmayan çalışmayı, teknik görevlendirmeleri, yazışmaları alıp Öcalan ile görüştüler diye çarpıtıyorlar. O belgelerde ne yazdığını ben biliyorum. Bu bir ahlak meselesi. Orada bir sürü teknik anlamda sorun oluyor. Oraya teknik ekip gidiyor. Bunun Öcalan ile hiç alakası yok. Teknik sorunları gidermek için yapılan şeyler. Kandil açıklama yapıyor, Kılıçdaroğlu’nu destekliyoruz diye. Onlar ne dedi, terör varsa biz yokuz diye. Söylediklerini çiğnemek için bunu söylüyorlar. O hakimin adını açıklayın. O belgeleri yayınlamazlarsa yarın ben bütün basına vereceğim. Yayınlamaları çağrısında bulunuyorum”

NE OLMUŞTU?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, gazeteci yazar Murat Ağırel‘in gündeme getirdiği 28 Mart’ta gerçekleştiği öne sürülen görüşmeyle ilgili HaberTürk’te Fatih Altaylı’nın programı Teke Tek programında konuşmuştu.

Akşener, ‘yargıdan biri’nin gittiğini ileri sürerek “Daha yeni İmralı’ya adam gönderdiler, yardım istediler. Kimin gönderildiğini biliyorum. Siyasetçi olsa adını hemen söylerim. Yargıdan birini gönderdiler” ifadelerini kullanmıştı.

 

Bir Cevap Yazın