BASKIN SEÇİM YOLDA!

0
68

CHP’NİN BAŞINA GELENLER SİYASİ MUHAREBENİN AYAK SESLERİDİR..

Baskın seçim yolda.!

AKP sağ gösterip sol vuracak.!

Düğmeye basıldı..

AKP ‘nin taktiği ‘blitzkrieg’ doktrini yani yıldırım harbidir. Bu yöntem ikinci Dünya Savaşı sırasında Almanların temel savaş yöntemidir. Amaç, hızlı ve ani saldırılarla, düşmanın düzenli bir savunma kurmasını engelleyip sonra da hızlı bir şekilde yok edilmesidir.

Zafiyeti olan siyasiyi açığı üzerinden, olmayanı karalayarak başlatılan saldırının en önemli silahları Ergenekon sürecinde olduğu gibi istihbarat, polis, yargı, algı yönetimi ve medyadır.

Baskın basanındır yöntemi olan bu doktrin geçmişte işe yaramıştır ve yaramaya da devam edecektir. Yeterki devlet, para ve medya gücü elinde olsun.

Hep diyorum AKP seçimleri sandıkta değil rakibi yıpratıp sonunda seçim hilesi yaparak meydanda kazanmayı çok iyi bilen bir siyasi örgüttür. Zira hocaları Fethullah Gülen’dir. Lakin boynuz kulağı çoktan geçmiş işi büyütmüştür.. Eee FETÖ tezgahında çırak, kalfa, usta olmak işte böyle bir şeydir..

Mazisi kirli, terör iltisaklı herkim varsa siyaseti bıraksın. İftiralara kulak asmayacak ve her şeye rağmen mücadele edecek yiğitler meydanda kalsın. Zira siyasi muharebe başladı bile..

Yakında ne 6’lı masa kalacak ne de bu operasyona cevap verecek bir muhalefet. Komutanlar kendi derdine düşecek ve cephe dağılacak..

Çare zafiyet içinde kirli bir ittifak değil mazisi temiz gerçek Cumhuriyetçi milli bir mutabakattır..

Dr. Vecdet Öz

Bir Cevap Yazın