AYDINLIĞIN KARŞITI KARANLIKTIR

0
449

Bu yazıyı yazma nedenim, havaların soğuması ve kaçışan böceklerdir. Yeni taşındığım evde ışıkların yanması sonucu karanlıkta ortaya çıkan haşerelerin kaçışmaya başlamasıdır. Kağıt havlu yetiştirmekte zorlanıyoruz.

Aydınlık tan beslenen kimseler saydam ve göz önünde olacağı için kolayca yolsuzluk yapamayacağından yasadışı yollara sapmaktadır. Kafası basan herkes, sorgulayan ve Ortaokullarda bile öğretilirken kaldırılan Cenap Şehabettin’in yazdığı gibi bakmak değil, görmek gerekiyor, bakan sayımız ne yazık ki görenden az ve tamamı atanıyor artık ancak hepsi de siyasidir bence.

Aslında eğitim sistemimizi de eleştirmek gerekiyor. Şimdiki sistemi anlamakta zorlanıyorum, uzaktan eğitime başvuru tamam pandemi dönemindeki tedbirler için gerekli ancak altyapıda sorunlar varsa asla halka rağmen olmuyor dostlar olmuyor. Burada suç tamamen AKP nin değil bu sisteme çanak tutan muhalefet partilerinin de suçudur.

Bu satırların yazarı nasıl ki yağmur yağdığında topraklı suyun satılması nedeniyle Pınarhisar’ı bırakıp Ergene/Tekirdağ’a göç etsek te sorunlar bitmiyor. Burada da ya spor salonu halka kapalı, ya da aynı sorunlar var yağmur yağdığında çamurlu suyun halka ücretiyle satılmasıdır. Pınarhisar AKP’li belediye hiç olmazsa sular çamurlu akıyor diye yayın yapıyorlardı. Halkı düşünseler çamurlu su bitene kadar ücretli su satmaz. Su firmalarının da haksız zenginleşmelerini sağlamak zorunda kalmazlardı.

Evet dostlar, karanlıktan beslenen karanlık güçler ne yazık ki hala iş başındalar ancak muhalefetinde bu konuda çözüm çalışmaları yok. Hepsinin canı cehenneme dediğimizde, sizde mi diyorsunuz. Evet bende, dönek demek kolay ancak karanlığı görünce feryat ediyorum ve dogmalardan çok, pozitif bilime inananlardanım. Tengri dinine inanan şaman bozuntusu bana korkak demiş, umurumda değil biliyorsunuz tüm dinlere eşit uzaklıkta ve yakınlıktayım. Atatürk tek yol göstericimdir diyorum.

Sonsöz olarak karanlıktan aydınlığa çıkmanın çözüm önerileriyle olur. Yoksa beratını verdiğiniz her kişi gibi elimiz böğrümüzde elvan elvan diye bağırırız.

Saygılarımla…

Bir Cevap Yazın