Ay Yıldız’lı Bayrağı Yüzerek Taşıyacak

0
1054

Kıbrıs’a yüzerek dünya rekoru kıran milli yüzücü Alper SUNAÇOĞLU açıkladı:

“08.Temmuz.2022 tarihinde İTALYA ‘ü Napoli şehirinde Capri adası ile Napoli arasında yapılacak olan 36 K NAPOLİ -CAPRİ FINA GRAND PRIX Uluslararası Açıkdeniz yüzme müsabakasında Ay yıldızlı mayomuz ile kulaç atacağım.

Dünyanın en başarılı maraton yüzücülerinin kabul edildiği bu müsabakada bizleri destekleri ile onure eden Mersin Yenişehir Belediyesi Başkanımız Sayın Abdullah Özyiğit ve Mersin Yenişehir Belediyesine teşekkür ederim.

Bu parkuru bugüne kadar elde edilmiş en iyi derece ile yüzen Türk sporcu ünvanını almak için İTALYA ‘da mücadele edeceğiz ve İnşallah ülkemize, Mersin Şehrimize bu başarıyı kazanarak döneceğim. Detaylı basın açıklaması bilahare yapılacaktır.”

Sunaçoğlu, 2010 yılında Türkiye’den Kıbrıs’a 80 km’yi 26 saat 15 dk kafessiz ve SOLO yüzen ilk ve tek sporcu olma rekorunu kırmıştı.

2022 yılında ise Alper Sunaçoğlu’nun hedefleri arasında İspanya ile Fas arasındaki Cebelitarık Boğazı’nı yüzerek geçen ilk Türk sporcu olmak var.

Ardından Napoli – Capri Federasyonu tarafından davet edildiği İtalya’ya giderek Napoli ile Capri adası arasında 36 km mesafeyi 10 saatte bitirmeye çalışacak.

Sonrasında ise 19 Temmuz 2022 tarihinde Türkiye’den, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gidiş-dönüş 160 km mesafe yüzerek rekorunu yenilemeyi hedefliyor.

Haber: Ayça Yılmaz

Bir Cevap Yazın