APAYDIN:”STAD RANTA KURBAN EDİLMEDİ”

0
1608

Kartal Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı ve Kartal spor Yönetim Kurulu Başkanı Ali Apaydın, yıkımına başlanılan Kartal Stadının Gölet mevkiinde 12.500 kişi kapasiteli modern bir stat inşa edilebilmesi noktasında Kartal Belediyesinin çalışma başlattığını hatırlattı. Spor tesislerinde yerel basını ağırlayan ve kahvaltılı Basın Toplantısı düzenleyen Ali Apaydın, Kartal stadı ile ilgili Kartal Kamuoyunda ve Kartalspor taraftarlarında yanlış ve asılsız bilgilendirmeler yapıldığına dikkat çekti.

DAĞLAR DÖNEMİNDE MEYDAN PARKI İLAN EDİLDİ 

Kartal Stadının bulunduğu alanın Kartal Eski Belediye Belediye Başkanı Arif Dağlar döneminde MEYDAN PARKI yapıldığını belirterek, “ Kartal Stadının bulunduğu alan 2006 yılında Kartal eski belediye başkanı Sayın Arif Dağlar döneminde YAPILAN PLAN DEĞİŞİKLİĞİ İLE MEYDAN PARKI YAPILDI VE GÜNÜMÜZE KADAR BU BÖYLE DEVAM ETTİ.Yani Kartal stadı 2006 yılında yıkılma kararı alındı nedense karar uygulanmadı” hatırlatması yaptı.

KAMUOYU YANLIŞ BİLGİLENDİRİLİYOR

Kartalspor Yönetim Kurulu Başkanı Ali Apaydın, Kartal stadının yaklaşık 17 bin m2 alana sahip ve Kartal belediyesinin TAPULU MALI OLDUĞUNU HATIRLATTI VE BASIN MENSUPLARINA YAKLAŞIK İKİ AY ÖNCE ALINAN Kartal Stadının TAPUSUNU GÖSTERDİ. Bazı çevrelerce Kartal stadının bulunduğu alanın Rezidans yapılacağı yönünde söylentiler çıkarıldığını kaydetti ve:” Stat alanı konusunda bazı çevrelerce algı operasyonu yapılarak stat arsası üzerinde Rezidans inşa edileceği söylentileri Kamuoyunu ve Kartal spor taraftarlarını haklı olarak rahatsız etti. Yok böyle şey Kartal Stat Arsası RANTTA KURBAN EDİLMEDİ” ifadesini kullandı.

ESNAFLA TOPLANTI YAPILACAK

Apaydın Kartal stadının altında 21 iş yerini bulunduğunu belirterek,” 11.01.2017 tarihi itibariyle kiracılarla toplantı yapacağı ve ilgili kanun nedeniyle iki ay içinde dükkanları boşatmalarını söyleyeceğiz ve ayrıca TEBLİGAT YAPILACAKTIR. Zaten kiracıları uyardık uyarımızı resmiyete dökeceğiz” dedi.

STADI GEZDİRDİ

Başkan Ali Apaydın bu arada gazetecilerle birlikte yıkım çalışmalarının başlatıldığı alan da inceleme yaptı ve gazetecilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Haber-Foto:Fethi Satıcı

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: çim, açık hava, su ve doğa

Bir Cevap Yazın