AP Genel Başkanı Vecdet Öz’den Suç Duyurusu

0
313

SAYGIDEĞER BASIN MENSUPLARI,

“Sedat Peker’in bugüne dek yayınlamış olduğu tüm belgeler hakkında ve ayrıca yapmış olduğu düşmanca açıklamalar nedeniyle İsmail Kahraman hakkında suç duyurusunda bulunacağız”

Adalet Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Basın Sözcüsü ve Vekili Av. Necati Yıldırım, gündemde olan Sedat Peker’in ifşa ve açıklamaları İle ilgili olarak, yarın saat 11 00 de İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına kapsamlı olarak suç duyurusunda bulunacaktır..

Peker’in iddiaları hakkında yapılacak olan suç duyurusunun Savcılık ve Yargı makamlarınca 3 ayrı yönden değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çekmek istiyoruz;

1-Sedat Peker’in 1 yılı aşkındır devam eden ve bundan sonrada devam edeceği beklenen bu ifşaatları ve iddiaları mutlak surette soruşturulmalıdır. Tüm ilgili kişiler hakkında soruşturma açılmasını, devlet içindeki çetelerin, suç işleyen organize yapıların açığa çıkartılmasını istiyoruz

2-Bunca Devlet kurumu varken bu iddialarla ilgili emniyet, jandarma ve savcılıkların neden bu bilgilere ulaşamadığı, araştırmacı gazetecilerin de bihaber olduğu, ancak Sedat Peker’in bu bilgilere nereden ve nasıl ulaştığı, Devleti yöneten hangi siyasilerle ve devlet içinde kimlerle ilişkide olduğunun soruşturulmasını istiyoruz. Bu iddialar hakkında yapılacak soruşturma sonucunda yeterli şüphe var ise derhal dava açılarak Sedat Peker’in ifşaatlarında adı geçen tüm kişiler hakkında en ağır cezaların verilmesini, aksi halde ise Sedat Peker hakkında gereğinin yapılmasını.

3- Bugüne kadar bu iddiaları soruşturmayan Savcılar hakkında görevi ihmal suçundan dava açılmasını, ilgili kurum yöneticileri hakkında da soruşturma açılmasını istemekteyiz.

Bu hukuk devletininin bir gereğidir.

Ayrıca, 30 Ağustos Zafer Bayramını ve Kurtuluş Savaşını küçümseyen vatan hainlerinin çirkin açıklamalarını şiddetle kınıyoruz.

AKP kurucularından ve eski TBMM nin Meclis başkanlarından İsmail Kahraman, demokratik laik Cumhuriyet sistemi ve Anayasal düzen aleyhine açıklamalarda bulunarak suç işlemiştir.”Şehirlerin kurtuluş yıldönümleri kutlanıyor. Kesinlikle karşıyım. 2 Mart’ta Rize kurtulmuş, kim diyor? Yok Erzurum şu Mart’ta. Şehirlerin düşman işgalinden kurtuluşu dolayısıyla kutlama yapılmaz. ‘Ben esirdim, esaretim bitti, ben köleydim’ diye ikrarda bulunulmaz. Bu küçüklük kompleksi verir, bu yanlıştır, böyle şey olmaz. Fetihler kutlanır. Tarihi zengin ve engin bir milletiz biz. Biz köklü bir devletiz. Zaferlerle dolu bizim tarihimiz. İstanbul’un kurtuluşu 6 Ekim, kim demiş? İzmir’in kurtuluşu 9 Eylül, kim demiş? Ne münasebet. Cihan harbi bitti, müstevliler alacaklarının birkaç kat mislini aldı ve öyle gittiler, çekildiler. Kurşun sıkmadık ki. 2 Mart’ta da aynı şey var. Ruslar çekildi gitti. Çarpışmadık, dövüşmedik, vuruşmadık. Tarihi doğru dürüst niye bilmiyoruz? Övünecek büyük bir tarihimiz varken kölelikten kurtulduğumuz tarihe niye bayram diyeceğiz. Fethettiğimiz tarihe diyeceğiz” diyerek Kurtuluş Savaşını ve Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş felsefesini aşağılayarak Cumhuriyete Anayasal düzene karşı suç işlemiştir.

Her iki konuda da ayrı ayrı suç duyurularında bulunacağız.

Yarın yani 31.08.2022 günü saat 11:00’de İstanbul Çağlayan Adliyesinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcığına yapılacak suç duyurularının ardından ayrıntılı bir basın açıklaması yapılacaktır.

Bilgilerinize arz ederim..

Dr. Vecdet Öz
Adalet Partisi
Genel Başkanı

 

Bir Cevap Yazın