19 Mayıs Törenleri İçin Devlet Erkanı ANITKABİR’deydi

0
95
Bakan Mehmet Kasapoğlu, Atatürk’ün mozolesine çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Bakan Kasapoğlu, Anıtkabir’de Özel Deftere şunları yazdı:
“104 yıl önce işgale uğramış vatan topraklarını müdafaa için Samsun’a çıkışınız ülkemiz ve milletimiz için bir dönüm noktası oldu. Çanakkale muharebelerinde yanan hürriyet ateşi Samsun’a 19 Mayıs’ta ayak basan bir avuç askerin gücüyle harlandı.

Asırlık bir çınar olarak yoluna devam eden ülkemiz bugün Türkiye Yüzyılı’nın eşiğindedir. Hiç şüphe yok ki Türkiye’nin en büyük gücü ve teminatı pırıl pırıl gençleridir. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak gençlerimizin her alanda kendisini geliştirmesi, üstün donanım ve başarıya erişmesi adına tüm imkanlarımızı seferber etmekteyiz. Biliyoruz ki imkan ve potansiyel sahibi bir gençlik ülkesinin ve kendisinin istikbalini güçlü bir şekilde inşa edecektir.

İşaret ettiğiniz muasır medeniyet hedefimiz doğrultusunda her alanda olduğu gibi sporda da uluslararası müsabakalarda pek çok başarı elde ettik. Cumhuriyetimizin 100. yılında, sporcularımızın üstün gayretleri ile kazanılan bu başarılar, asrın felaketini yaşayan milletimiz için büyük bir umut vesilesidir.

Bu duygularla aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum. Zatıalinizi ve kahraman silah arkadaşlarınızı rahmet ve minnetle yad ediyorum. Ruhunuz şad olsun.”  (Habertürk)

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Anıtkabir’i ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu ve gençlerden Anıtkabir’e ziyaret

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile bugün bir araya gelecek.

Kritik görüşmenin saati 13.30 olarak açıklanırken, Kemal Kılıçdaroğlu, gençlerle bir araya gelerek Anıtkabir’i ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu çok sayıda gençle Aslanlı Yol’dan yürüyerek Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün mozolesine geldi.

Mozoleye karanfil bırakan Kılıçdaroğlu, Anıtkabir merdivenlerinde vatandaşlarla fotoğraf çektirdi, gençlerle sohbet etti.

 

SÖZCÜ

Bir Cevap Yazın